VF Czech s.r.o.

Představení

Odbavovací systém pro logistické centrum

V roce 2004 bylo otevřeno nové logistické centrum ve Zdibech u Prahy. Jedná se o největší logistické centrum VF pro oblast EMEA. Celosvětově je VF jedničkou v oblasti značkového oblečení, zaměstnává přes 50 000 zaměstnanců a je k dostání ve více než 150 zemích.

Řešení

Šetří nejen čas, ale také životní prostředí

Při příjezdu do areálu parkují řidiči před rampami. Registrace do systému probíhá v kanceláři dispečerů. Zde jsou předány potřebné dokumenty a dispečer zadá potřebné informace do odbavovacího systému. Ze systému je vytištěn lístek s pořadovým číslem a čárovým kódem, který je předán řidiči. Skladníci mají k dispozici dotyková PC na každé 4-5 ramp. Na nich vidí jednotlivé klienty a mohou si je vyvolávat k odbavení na požadovanou rampu. Navigace k místu odbavení je řešena pomocí 4 venkovních velkoformátových displejů. Každá rampa je také vybavena displejem pro zobrazení pořadového čísla a obsazenosti. Z vnitřní strany je umístěn majáček, který signalizuje na základě sepnutí IR závory najetí kamionu na rampu. Skladník pak ví, že je kamion již na místě a může otevřít vrata a začít s odbavením. Po ukončení odbavení skladník rampu v aplikaci uvolní a řidič odjíždí. Na dispečinku obdrží potřebné dokumenty a pomocí načtení čárového kódu z lístečku dojde k otevření závory a dopravce může opustit areál.

Sezónní návaly práce zvládáme díky systému společnosti Tetronik

VF Czech s.r.o. – kolektiv zaměstnanců

Výsledek a přínos

Sezónní špičky již nejsou problém

Po nasazení řešení se navigace k místu odbavení i samotné odbavení zrychlilo. Ani v sezónních špičkách nevznikají díky vyvolávacímu systému žádné větší prodlevy a komplikace. Po úspěšném testování systému v praxi na části logistického centra došlo k jeho rozšíření na celý areál.

Kontakt

Pokud Vás naše řešení zaujalo, zanechte nám kontakt na Vás

Kontakt