Skip to main content

HOPI s.r.o. (DC Prostějov)

Představení

Nepostradatelná součást moderního logistického areálu

Společnost HOPI působí v oboru skladových služeb. Objem denní expedice čítá v průměru 15 000 palet. Vyvolávací systém QTIR se stal neodmyslitelnou součástí automatizovaných procesů, které jsou pro odbavení tak velkého objemu expedic stěžejní.

Řešení

Odbavovací systém přizpůsobený potřebám logistického areálu

Odbavovací systém nepřetržitě získává z interního systému zákazníka informace o avizovaných přepravách. Na vjezdu na vnější parkoviště jsou průběžně snímány RZ všech přijíždějících vozidel a dochází k přesné identifikaci na základě porovnání se záznamy vozidel v databázi. Řidiči kamionů přijíždějících k areálu registrují svou přepravu na samoobslužném venkovním kiosku pomocí dotykové obrazovky. Informace o registrovaných přepravách okamžitě získávají všechna stanoviště (vrátnice, správa parkoviště, odbavovací sklady, velín). Přepravy mohou být vyvolávány na konkrétní odbavovací místa. Vyvolávání probíhá pomocí SMS zprávy, která je odeslaná na mobilní telefon řidiče kamionu. Všechna vozidla, projíždějící vrátnicí do areálu, jsou identifikována pomocí kamer se záznamem a čtením RZ. Průjezd vrátnicí řídí vrátní, kteří pracují s tabletem s aplikací QTIR. Pomocí tabletu získávají informace o oprávněnosti k vjezdu, zaznamenávají údaje přeprav a pořizují fotografie (ty jsou v on-line čase odesílány do interního systému zákazníka). Odjezd vozidel z areálu je opět kontrolován vrátnými, za pomoci tabletu s aplikací QTIR, která získá informace o oprávněnosti k odjezdu na základě načtení RZ kamerou a informuje vrátného, zda jsou ukončeny všechny potřebné odbavovací úkony.

  • Díky systému QTIR se urychlilo odbavení a zjednodušila se nám komunikace s řidiči

    Pavel Jedlička – Vedoucí skladu CDC

Výsledek a přínos

Rychlost expedice se odvíjí od každého kroku odbavení

Chceme-li zrychlit expedici přepravy, musíme mít zautomatizované všechny kroky odbavení, příjezdem na parkoviště před areálem počínaje a odjezdem kamionu konče. QTIR umožňuje provést přepravu celým procesem neomylně. Všichni, včetně řidičů přeprav, v každém kroku ví přesně, co mají dělat.

Kontakt

Pokud Vás naše řešení zaujalo, zanechte nám kontakt na Vás

Zaujalo Vás naše řešení, ale nejste si jistí, zda splní všechny vaše požadavky? Máte další otázky, na které jste na našich stránkách nenalezli odpovědi? Pokud ano, není problém se dohodnout na osobní schůzce, prezentaci, případně uskutečnit referenční návštěvu u některého z našich zákazníků.    TETRONIK v.d.  Tel: 416 782 458  Email: tetronik@tetronik.cz